Protože podle islámského režimu tohleto není v pořádku:


a tohleto podle islámského režimu v pořádku je:


No, já se divím, že z toho těm kolegům v Basiži nepřeskakuje. Ty dívky se samopaly jsou děsně sexy. Ještě štěstí, že jim není vidět vlasy (jenom pouhý pohled na ženské vlasy prý vzbuzuje v mužích žádostivost.. pak co by měl vzbuzovat pohled na jiné části ženského těla??). Co mě ještě tak napadlo: jestli zakážou ženám VEŠKERÉ společenské a kulturní aktivity, tak tohleto se stane jejich JEDINOU možností vyžití a seberealizace. Dokonale promyšleno!

*
Na Teheránské univerzitě protestovalo asi 400 studentů proti vyloučení studenta Peymana Arefa z politických důvodů. Peyman zahájil hladovku.
*
Na Univerzite v Neišabúru, prov. Chorásán vyloučili dalšího studenta protože nakreslil karikaturu Ahmadínežáda do studentských novin. Takže už i Ahmadínežád je svatý prorok?
*
10. května asi 1000 studentů Teheránské univerzity protestovalo proti zakázání semináře o demokracii. Studentům bylo zabráněno militantními Bassiži vstoupit do budovy, kde se seminář měl konat. Mnozí studenti, kteří se chtěli dostat k děkanovi, byli zmláceni. Studenti požadovali odstoupení děkana.
*
Byl zatčen Ramin Jahanbegloo, akademik, politický filosof a pacifista, s obviněním ze špionáže.
*
V posledních týdnech protestovali studenti univerzity Rajae V Teheránu proti absenci svobodného tisku, politickým čistkám mezi pedagogy a segregaci a diskriminaci na škole, nedostatku finančních zdrojů..
*
Na univerzitě Alama v Teheránu studenti protestovali proti propuštění pedagoga z důvodu "politické nevhodnosti".
*
Studenti tehnické univ. Sharif v Teheránu protestovali proti zvětšujícímu se vlivu a kontrole organizace Basij na akademické půdě. Vláda prosazuje pohřbívání mučedníků a padlých z války s Irákem na akademické půdě: na dvorech a hřištích univerzit a podobně, aby si zajistil záminku na zvýšenou přítomnost bezpečnostních sil a provládních skupinek. (trochu morbidní, nemyslíte?)

Výmluvná stránka Basij Students v angličtině tady. Ten banner vpravo nahoře stojí za to.
Další info o právní a sociální situaci žen v Íránu tady
Žádné komentáře:
Okomentovat