sobota, září 22, 2007

Brífink

Je dost těžké navázat tam kde jsme před nekolika měsíci přestali..... různé okolnosti mě přinutily přestat na jistou dobu se psaním a mezitím se mi ani nechtělo sledovat dění protože mi to ještě přidávalo na depresi. Ale dohromady se nestalo nic převratně nového... o válce se naštěstí mluví méně, ale v posledních dnech padlo několik hlášek zas, třeba dnes Fidel Castro varoval Američany před napadením Íránu. Řekl, že by válka prorostla v náboženskou válku, a že Íránci jsou hroziví protivníci... v jistém smyslu má pravdu. Při této příležitosti byla v Íránu zase vojenská prohlídka, kde Írán představil další raketu dlouhého doletu (údajně 1800 km) a obecně investuje hodně peněz do zbrojení. O válce mluvili i ruský a francouzský ministři zahraničí. Mezitím se počet novinářů a jiných aktivistů ve vězení zase zvýšil. Filtrování internetu nabralo předtím nevídaných a dost absurdních rozměrů: filtrovaných stránek jsou tisíce, podle náměstka ministra informací Ahmadínežádovy vlády dokonce stotisíce, byla filtrována dokonce i vyhledávací stránka google. (zpráva česky zde) Ministerstvo informací zavedlo jistý softvér, který stránky automaticky vyhledává a filtruje bez lidského přičinění na základě klíčových slov a linků. Absurdistán byl završen, když byla odfiltrována i samotná stránka vládní organizace TAKFA (Národní agenda pro informační a komunikační techologie).
Poté co Ahmadínežád nerealisticky přislíbil chudým rodinám půjčku ve výši 11 000 dolarů se zvýšily ceny nemovitostí, pozemků o 31% a bytů o 46% (třeba cena 1 m2 obytné plochy v Teheránu se zvýšila z 726 na 1341 dolarů jenom za jeden rok).
Mezitím ale vláda není schopna vykázat, kam se podělo 140 miliard dolarů, které měla íránská vláda v devizových rezervách... 6 měsíců poté co vládní zdroje ji odhadly na 20 miliard, centrální banka ohlásila, že jich je jenom 3,6 miliard.
Samozřejmě o sobě vláda vydala zprávu ve které tvrdí, že pracuje 52x víc než předchozí vláda, nebo že prezident navštívil 100 muslimských národů, pričemž jich ani tolik neexistuje, procestoval všechna íránská města a setkal se se všemi Íránci.
Kromě toho se blíží parlamentní volby (březen příštího roku).
V Iráku byl zatčen další příslušník Revolučních gard, který tam určitě nejel jako turista.
Mezitím se Severní Korea údajně vzdává svého jaderného programu... trochu zvláštní krok... ale asi ho už nepotřebují... mezitím bylo dost času štafetový kolík p(r)odat dál... podle mých informací ... tak třeba do Íránu?
Zde je výsledek ankety který mi připadá celkem uvěřitelný.

Žádné komentáře:

Okomentovat